Viranşehir’de Adalet Ormanı

Viranşehir’de 4122 sayılı kanun çerçevesinde ağaçlandırma yapılacak. Ağaçlandırma yapılacak olan yere Adalet ormanı ismi konuldu.
Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Koç destekleri ile ağaçlandırma çalışması yapacak. Çalışmaya Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz, Denetimli serbestlik sorumlusu Cumhuriyet savcısı Mehmet Koç, Viranşehir adliyesi hakim ve savcıları, Denetimli serbestlik müdürü İbrahim Baysal, adliye personeli, orman işletme şefi Arif Atmaca ve çok sayıda personel katıldı.
Fidan dikim etkinliğinde konuşan Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet SEMİZ, “Denetimli Serbestliğin; yükümlülerin toplum içinde denetim ve takibinin yapılarak, iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması için ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı bir ceza ve infaz sistemidir. , Denetimli Serbestlik uygulamalarından biri olan kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma yükümlülüğü ya da bir adıyla kamu hizmeti cezası kapsamında kurum ve kuruluş ile iş birliği yapılarak çeşitli çalışmalar gerçekleştirilmektedir.Bu süreçte gerçekleştirilen çalışmalar içerisinde özellikle ağaç dikimi ve bakımı faaliyetleri ile hatıra ormanlarının oluşturulması, kamu hizmeti cezalarının infazında dikkati çeken bir çalışma ürünü olarak görmekteyiz. Bu kapsamda Viranşehir defterdar mahallesinde oluşturulan ”ADALET ORMANI’nın ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum .” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir