HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HUKUKSUZLUĞA GEÇİT VERMEDİ

Harran Üniversitesi tarafından 25 Haziran 2020 tarihinde çok sayıda öğretim üyesi ve 7 tane öğretim görevlisi ilanı vermiştir.

İddialara konu ilan Birecik Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım programına verilen “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İşletme veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü lisans mezunu olmak ve ilgili alanlarda tezli yüksek lisans yapmış olmak, MOBBİNG KONUSUNDA ÇALIŞMALAR YAPMIŞ OLMAK” özel şartı bulunan öğretim görevlisi kadrosudur.

İlanın ön değerlendirmeleri 20 Temmuz 2020 tarihinde yapılmış ise de olayın perde arkasına ışık tutmaması adına şu an için sonuçlara erişim sağlanamamaktadır.

27 Temmuz 2020 tarihinde yapılan değerlendirme sonuçlarında kazanan aday Eğitim fakültesi dekanının kızı olduğu iddia edilmektedir.

Özellikle ‘mobbing’ şartı ile adrese teslim ilan verildiği ve bu nedenle de adayların geri adım attığı kaydedildi. Üniversite tarafından ilan edilen kadroya dair teoriler sürerken, tüm bu iddiaların araştırılması için Harran Üniversitesi Rektörü Sabri Çelik tarafından İnceleme Komisyonu kuruldu.

Komisyonun detaylı araştırma yapması ve önümüzdeki günlerde kafalardaki tüm soru işaretlerini gidermesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir