İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YAPICIER Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YAPICIER Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi.

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YAPICIER İlimiz genelinde faaliyet yürüten basınımızın değerli temsilcileriyle yapılan toplantı da bir araya geldi.

   İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER Şanlıurfa’da yaklaşık 50 ilin nüfusundan fazla öğrenci olduğunu belirterek, uzaktan eğitim sürecini değerlendirdi. “Uzaktan eğitim süreci, pandemi süreci derken eğitim farklı bir boyut alıyor. Uzaktan eğitimle ilgili çok ciddi bir çalışma var. EBA Destek Noktalarımızda çalışma yapıyoruz. 102 okul tespit ettik, 174 noktada onun kurulumuyla uğraşıyoruz. 32 tanesini şuan kurduk ve bunun sayısın 350’ye inşallah çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

   Öğretmenler Evinde düzenlenen toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulkerim YAVUZ ile önemli açıklamalarda bulunan İsmail YAPICIER, kentteki eğitim sorunlarına değindi.

  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulkerim YAVUZ Urfa’nın 2 bin 500 civarı öğretmen açığı olduğunu belirtti ve atanan öğretmenlerin de ne yazık ki gitme çabası içinde olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulkerim YAVUZ, “Öğretmen açığımız var, gelen öğretmeni tutamıyoruz. Bunu da ücretli öğretmenler ile telafi etmeye çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir