GÜZELÇİÇEK, TABİP ODASI BANA İFTİRA ATTI

Şanlıurfa Tabip Odası, yayınladığı bir mesajda, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek’in akrabalarının hastanede terör estirdiklerini yaşanan durumdan sonra Başhekim Güzelçiçek’in istifa etmesi gerektiğini ifade ederek olayın takipçisi olacaklarını belirttiler.

Şanlıurfa Tabip Odası, pandemi polikliniğinde başından geçenleri şu sözlerle ifade etti;

“Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek’in kardeşleri ve yakın akrabaları 05.11.2020 tarihinde pandemi polikliniğinde başhekimin akrabaları olduklarını söylemiş ve hastaneyi hekimlerin başına yıkmakla tehdit edip izinsiz fotoğraflarını çekerek şantaj uygulamışlardır.

Bu durum Başhekim tarafından örtbas edilirken 06.11.2020 tarihinde yine aynı güruh tarafından başhekimin arrest olan babasına tıbbi müdahale yapmak amacıyla bulunan Asistan hekim arkadaşımız, koruyucu ekipman dahi giymeden hızlıca gittiği olay yerinde başhekimin kardeşi tarafından fiziksel ve sözel şiddete uğramıştır.

Şiddete maruz kalan hekimin 3 defa beyaz kod çağrısı ise hastane yönetimi tarafından iptal edilmiş ve güvenlik güçlerinin olay yerine intikal edip hekimin güvenliğinin sağlanması engellenmiştir. Yaşanan bu olayın takipçisi olduğumuzu ve Başhekimin derhal istifa etmesi gerektiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Şanlıurfa Tabip Odası’nın bu iddialarından sonra açıklamada bulunan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek, “Tabip Odası, ideolojik nedenlerden dolayı bana iftira attı” diyerek şu sözlere yer verdi;

“Cuma günü hastane dışında bulunduğum esnada vuku bulan olay ile ilgili olarak şunu ifade edeyim ki; Tabip Odasının bir hekimi savunması takdir edilecek bir durumdur, ancak yine aynı Tabip Odasının başka bir hekimi ideolojik nedenlerden dolayı iftira atması bizleri üzmüştür.

Her hekim ve sağlık çalışanı çok iyi bilir ki beyaz kod verildikten sonra iptali söz konusu olamaz. Beyaz kod verilmiş ve kodun gereği olan süreç olması gerektiği gibi işlemiştir. Hastane bilgi sisteminden kayıtlar silinemez ve değiştirilemez.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir