Viranşehir’de Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Meclis toplantı salonunda 2021 yılı Ocak ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin başkanlığında yapıldı.

Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen Ocak ayı meclis toplantısının 1.oturumu, yapılan yoklama ve okunan istiklal marşı ile başladı.

Halka ve basına açık yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, meclis üyelerinin yeni yılını kutlayarak, yeni yılın ilk toplantısında alınacak kararların hayırlara vesile olmasını diledi.

Yeni yılın başta sağlık olmak üzere, Huzur, başarı ve mutluluk getirmesi dileğinde bulunan Başkan Ekinci, 2020 yapılan ve 2021’de yapılacak hizmetleri anlattı.

Başkan Ekinci, 202o yılında Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Toto teşkilat Başkanlığından Hibe alınan 30 Milyon lira ile bir çok spor tesislerinin temelini attıklarını kaydetti.

Yapılan konuşmanın ardından meclis üyeleri tarafından gündem dışı verilen soru önergeleri tek tek okundu.

Üç soru önergesi gündem maddelerine alınırken, diğer soru önergeleri ilgili birimlere sevk edildi.

Gündeme alınan soru önergelerinden Gölbaşı mahallesinde bulunan parka vefat eden Muhtar Mehmet Nuri Parlak’ın isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra 7 maddeden oluşan gündem maddelerine geçildi. Yaklaşık 2 saat süren toplantının tüm gündem maddeleri karara bağlanırken, ihtisas komisyon raporlarının görüşülmesine  yarın devam edilecek.,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir